توضیحات محصول

تلویزیون SUHD منحنی، سه بعدی و هوشمند 65 اینچ KSC9990 سامسونگ

اکثر تلویزیون‌ها طوری ساخته می‌شوند که فقط از مقابل به آنها نگاه شود. اما تلویزیون SUHD سامسونگ به گونه‌ای طراحی شده است که از هر جهت که به آن نگاه کنید تأثیرگذار است. طراحی یکپارچه و شیک تلویزیون سامسونگ به همراه خطوط صاف و منظم در سرتاسر حتی در نمای کابینت پشت نمایشگر نقش بسته است. نه تنها هیچ پیچی در دید نیست، بلکه ساختار غنی و طبیعی صیقلی آن شمه‌ای از زیبایی را به تلویزیون می‌افزاید که زبان از بیان آن قاصر است.

ارتقا قابلیت های هوشمند با سیستم عامل انحصاری TIZEN

شرکت سامسونگ با استفاده از سیستم عامل تایزن که انحصارا فقط متعلق به این شرکت می باشد، طی فعالیت نه چندان طولانی خود در این زمینه توانسته خود را به عنوان چهارمین سیستم عامل بزرگ دنیا معرفی کند و از سال 2015 به بعد تمامی وسایل الکترونیکی هوشمند سامسونگ قابلیت اتصال و اشتراک گذاری بسیار سریع و آسان از طریق سیستم عامل انحصاری Tizen را دارند. با استفاده از این سیستم عامل هوشمند سرعت دسترسی به محتوای هوشمند به صورت چشمگیری افزایش یافته و در ارتباط تلویزیون با دیگر محصولات مانند موبایل اتصال تنها با یک کلیلک انجام می شود و دیگر از پروسه طولانی و خسته کننده اتصال خبری نیست.

تکنولوژی نانو کریستال در تلویزیون های SUHD سامسونگ

سامسونگ در ساخت SUHD برای نمایش رنگ از تکنولوژی نانو کریستال استفاده می کند، اما این تمام داستان نیست. SUHD یک نمایشگر کامل جدید است که نه تنها از تکنولوژی نانو کریستال استفاده می کند، بلکه دارای پنل پیشرفته با ساختار سلولی و پنل نور پس زمینه بهبودیافته نیز می باشد. به عبارت دیگر، SUHD پیشرفته ترین نمایشگر در صنعت تلویزیون است.

به دلیل استفاده از تکنولوژی انحصاری نانو کریستال در SUHD

– با کنترل ذرات نانو کریستال قابلیت پخش تمام رنگ ها وجود دارد.

– با حذف کادمیوم برای انسان بی ضرر است.

– در نتیجه تحقیق و توسعه چندساله، قابل تولید به شکل انبوه می باشد.

ساخت ذرات خاص از نانو کریستال برای اینکه دقیقا متناظر با R, G, B باشد از ویژگی های مهم در تکنولوژی نانو کریستال می باشد. سامسونگ از سال 2001 بر روی ساخت نانو کریستال و کاربرد آن در نمایش تصویر مطالعه کرده، و نهایتا موفق به دستیابی به تکنولوژی نانو کریستال انحصاری شده که با کنترل ذرات نانو کریستال امکان تولید دقیق رنگ ها را می دهد.

تا مدت ها وجود ماده سمی کادمیوم، مانعی بزرگ برای تکنولوژی نانو کریستال بوده است، اما سامسونگ بعد از سال ها تحقیق توانسته ماده ای را تولید کند که برای انسان و محیط زیست بدون ضرر است.

اولین تلویزیون Curved UHD جهان، شما را با تصاویر خارق العاده و سینماگونه خود حیرت زده خواهد کرد.این تلویزیون با ارائه رنگ های طبیعی و عمق بیشتر تصاویر در صفحه نمایش Curved UHD خود، بیننده را محو در تصاویر می کند.

قابلیت تصویر در تصویر

در تلویزیون های سامسونگ امکان استفاده از دو تصویر در یک قاب وجود دارد به این نحو که در یک تصویر هم می توانیم از تصاویر تلویزیون و هم در قسمتی از تصویر از برنامه های کاربردی استفاده کنیم در تلویزیون های سال 2014 قاب به دو قسمت مساوی تقسیم می شود و در هر قسمت امکان استفاده از تلویزیون و برنامه های کاربردی فراهم است که در تلویزیون های سال 2015 امکان تغییر اندازه هر کدام از تصاویر و کوچک و بزرگ کردن هر تصویر نیز فراهم شده است، قابل ذکر است که امکان استفاده از دو کانال همزمان وجود ندارد و فقط امکان استفاده از یک کانال و یک برنامه کاربردی وجود دارد.

قابلیت ارتقا کیفیت تصویر (UHD Upscaling)

تلویزیون های سامسونگ با استفاده از تکنولوژی انحصاری ارتقا کیفیت تصویر می توانند تمام تصاویر ورودی حتی با پایین ترین کیفیت را در چهار مرحله آنالیز سیگنال، کاهش نویز، ارتقا کیفیت تصویر و افزایش جزئیات پردازش می کند و آن را به کیفیت UHD ارتقا می دهد. به زبان ساده تر شما هر تصویری را در تلویزیون های UHD سامسونگ با نهایت کیفیت و جزئیات ممکن مشاهده می کنید.

نهایت کنتراست تصویر از طریق بیشترین میزان روشنایی و عمیق ترین رنگ مشکی در تلویزیون های SUHD به کمک ابزار زیر حاصل شده است:

1- بهینه سازی تعداد LED ها (انتقال نور بهتر = روشنایی تصویر و کاهش تعداد LED ها = رنگ مشکی تصویر)

2- افزایش دهنده عمق تصویر پیشرفته

3- تنظیم نقطه ای نور (بلوک های تنظیم نقطه ای نور نسبت به مدل های سال قبل 9 برابر شده است)

پنل فوق مشکی (Ultra Black)

اکثر قریب به اتفاق کاربران در محیط های نسبتا پر نور از تلویزیون و کامپیوترهای خود استفاده می کنند. در تحقیقات انجام شده آمده است که همه مردم نمی توانند چراغ های منزل و محیط مورد نظر را خاموش کرده تا از یک تصویر ایده آل لذت ببرند. نور های غیر طبیعی ساطع شده از تلویزیون، موجب کاهش کیفیت تصویر و در نتیجه آسیب رساندن به چشم می گردد. بنابراین حتی اگر در اتاقی با نور شدید خورشید در حال تماشای تلویزیون هستید، همچنان می‌توانید تک‌تک جزئیات را احساس کنید، زیرا خبری از انعکاس محیط اطراف شما بر روی تصویر نخواهد بود که حواستان را پرت کند.

سامسونگ در تولید این فناوری از “چشم پروانه” الهام گرفته است. نسل جدید پنل های SUHD می توانند علاوه بر تلویزیون در تجهیزات دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرند. سامسونگ شیارهایی را درون پنل های جدید SUHD سال 2016 طراحی کرده است. به کمک این قابلیت، پنل تلویزیون نورهای اضافی و انعکاسات نور را جذب و یا منحرف می سازد و تجربه تماشای بی نظیری را برای بیننده رقم می زند.

مزیت های صفحه نمایش منحنی تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون‌های خمیده به‌علت منحنی بودن صفحه‌ نمایش‌شان، گستره‌ بیشتری از تصویر را در قیاس با تلویزیون‌های تخت پوشش می‌دهند. از طرف دیگر در تلویزیون‌های سامسونگ این انحنا با شعاع حدودی ۴۲۰۰ میلی‌متر تولید می‌شود که با توجه به فاصله‌ تقریبی ۳ تا ۴ متری چشم مخاطب از تلویزیون در خانه، بهترین شعاعی ست که چشم بیننده می‌تواند تمام نقاط تصویر را با وضوح و بدون اعوجاج مشاهده کند. تلویزیون بدون قاب SUHD سامسونگ با آمیخته شدن به نمایی باریک اما زیبا، مکملی عالی برای محیط اطراف است، حتی اگر درست در وسط اتاق قرار داده شود.

تصاویر فراگیر

تلویزیون های Curved سامسونگ با قابلیت پخش پانورامیک تصاویر در کنار تکنولوژی افزایش دهنده عمق تصویر باعث می شوند تا حس غوطه وری در تصویر به بیننده القا گردد و بیننده این حس را داشته باشد که گویی در صحنه فیلم قرار گرفته و بخشی از آن است.

افزایش میدان دید

تلویزیون های Curved سامسونگ با توجه به سایز تلویزیون دارای شعاع انحنای متفاوت می باشند که این خود باعث می شود تا میزان انحنای تلویزیون های سامسونگ بهینه ترین میزان انحنا در میان تلویزیون های موجود در بازار باشد.

کاهش خستگی چشم

براساس مطالعات علمی انجام شده تلویزیون های Curved نسبت به تلویزیون های تخت عوارض کمتری بر چشم و تمرکز بیننده دارد و با توجه به اینکه فاصله چشم بیننده تا تمام نقاط صفحه تلویزیون یکسان است تماشای تلویزیون را به امری دلپذیر تبدیل می سازد.